Zalaegerszegen maradt a Kondex Kupa (2017.02.13., 13:10)

Kauzli Józsefné átadja a vándorserleget Varga Eszternek.

A pénteki nemzetközi gála után vasárnap Budapesten lépett fel Csóti Jusztina, a Zalaszám ZAC sprintere. Juszti 60 m-en 7,60 mp-es időeredménnyel bronzérmes lett. A 200 m-es síkfutásban elért 24,96 mp-es teljesítményével pedig ezüstérmet nyert Budapest nyílt bajnokságán.

*

Pénteken és szombaton a két rövidtávfutó zalaegerszegi hölgy Linzben és Budapesten elért sikereinek, szombaton pedig már Szűcs Valdó Sheffieldben elért kiváló eredményének örülhetett a Zalaszám ZAC közössége. Valdó a brit fedettpályás atlétikai bajnokságon a 60 m-es gátfutásban állt rajthoz, ahol bekerült a döntőbe, s 7,83 mp-es jó teljesítménnyel negyedik helyen ért célba.

*

Nagy volt a sürgés-forgás szombaton délelőtt Zalaegerszegen a Városi Sportcentrumban. A szokásoknak megfelelően most is elfogadták a Kondex Kft. és a Zalaszám ZAC meghívását a dunántúli sportegyesületek. A XXII. Kondex Kupa egyúttal Zalaegerszeg város bajnoksága és a Kauzli József emlékverseny is volt. A rendezők újítottak és a versenyprogramot kiszélesítették a középtávfutással és a szabadtéri dobószámok megrendezésével is. Bella Attila versenyigazgató elmondta, hogy a klubok igényelték a versenyszámok bővítését. Ennek semmi akadályát nem látták és sikeresen megrendezték a viadalt.
A verseny fődíja, a Kondex Kupa volt, melyet a legtöbb győzelmet elérő sportegyesület nyert meg. Idén sem volt kétséges, hogy a házigazda Zalaszám ZAC mozgósította legjobban erőit, s így itthon maradt a fődíj, melyet Kondor Zsolt cégtulajdonos, a ZAC egykori társelnöke boldogan adott át Hári Anna csapatkapitánynak.

Balról Varga Eszter, Kauzli Józsefné, Hári Anna és Kondor Zsolt.

A Kauzli József vándorserleget mindig a legjobb gátfutó nyeri, emlékezve Kauzli József egykori gátfutóra. Most Varga Eszter, a Szombathelyi Haladás országos ifjúsági bajnok gátfutója a 60 m gáton elért  8,8 mp-es teljesítménnyel érdemelte ki a különdíjat. Kauzli Józsefné a díjátadáskor meghatódva mondta, hogy jóleső érzés a család számára, hogy a Szakály István vezette atlétikai club nem felejti el egykori alapító és elnökségi tagját.
A versenyen több jó eredmény is született. Az alábbi sportolók nyerték a bajnoki címeket:
 Férfiak.  60 m: Balogh Péter 6,9 mp, 200 m: Baki Barnabás 22,2 mp, 800 m: Ott Benjamin 2;01,6 perc, súly: Balázs Erik 9,86 m (valamennyien Zalaszám ZAC).
Nők. 60 m: Szabó Laura (KVDSE) 8,0 mp, 200 m: Nagy Pálma (ZAC) 27,6 mp, 800 m: Hír Csenge (ZAC) 2;289 perc, 60 m gát: Varga Eszter (Szombathelyi HVSE) 8,8 mp, távolugrás: Ekler Luca (SZHVSE) 540 cm, súly: Veiland Violetta (ZAC) 13,15 m, diszkosz: Takács Dóra (ZAC) 43,49 m.

*

A Zalaszám ZAC legjobbjai a hét végén Budapesten, az országos felnőtt bajnokságon állnak rajthoz.