Versenyek futószalagon (2018.05.24., 8:20)

Veiland Violetta újabb versenyt nyert.

A hét  végén a zalaegerszegi Zalaszám és WHC kupák mellett a Zalaszám ZAC atlétái Győrött a Rába Kupa, Szombathelyen pedig a Savaria Kupa szuper liga versenyen is felléptek.
A legjobb teljesítményt Veiland Violetta érte el a Savaria Kupán, ahol 15,12 m-es teljesítménnyel megnyerte a súlylökők versenyét. Violetta szépen fejlődik diszkoszvetésben, ahol egyéni csúccsal (44,54 m) bronzérmet nyert.
A Savaria Kupán elért jobb eredmények:
Felnőttek: Aczél Norbert súly:12,50 m 8.,  diszkosz: 40,02 m 8., Vekas Martin diszkosz: 40,68 m 7.,   diszkosz: 4. Takács Dóra 41,36 m 4.,  súly: 11,54 m 6. hely.
Ifik: Wünsch Lajos súly: 12,27 m 4.,  Tóth Kristóf súly: 12,08 m 5. hely.
Serdülők: László Gyula súly: 14,15 m 2. hely.
Újoncok: Horváth Kevin súly: 8,49 m 4.,  diszkosz: 29,50 m 3., Pompos Barna diszkosz: 29,93 m 4. hely.
Győrött a Rába Kupa szuper liga versenyen Dienes Mátyás a zalaegerszegi 100 m-es remek teljesítménye után 200 m-en ért el jó teljesítményt (22,45 mp) és szerzett bronzérmet az ifik mezőnyében, ahol Nagy Pálma ugyancsak 200 m-en 25,08 mp-es egyéni csúccsal második helyen ért célba.
A felnőtt és junior mezőnyben Baki Barna 200 m-en 22,44 mp-es jó teljesítménnyel bronzérmes lett. Ugyanebben a versenyszámban Varga Panna (26,82 mp) 6. , míg Ott Benjamin 1500 m-en 4;01,53 perces idővel 8. helyen ért célba.

*

Rekord létszámban vettek részt az ország szinte minden pontjáról a hagyományos WHC Kupa „Ki a leggyorsabb, ki a legkitartóbb atléta?” tehetségkutató versenyen a zalaegerszegi rekortánon. A két korosztály négy versenyszámban mérte össze tudását ahol több Zalaszám-ZAC sikernek is tapsolhatott a Városi Sportcentrum közönsége.
A hazai atléta palánták főleg a 60 m-es síkfutásban és távolugrásban jeleskedtek de 800 m-en is értek el zalai sportolók remek eredményeket.

Két korosztály versenyzői négy számban mérték össze tudásukat a WHC Kupán.

*

Végre a jó időnek is örülhettek a Zalaszám Kupa Országos Vidékbajnokságra kilátogató atlétabarátok. De a napozás mellett remek küzdelmeket is láthattak 800 m-en és gerelyhajításban és nem utolsó sorban megtapsolhatták Dienes Mátyást a 100 m-es síkfutásban, amikor 10.95 idővel szakította át a képzeletbeli célszalagot. Remek eredménye mellett a Zalaszám-ZAC-ból Nagy Pálma, Muszil Ágnes és Németh Benedek is biztató eredményt ért el a közelgő országos bajnokságok előtt.
A Zalaszám Kupa Vidékbajnokság zalaegerszegi versenyén Vindics Balázs 1:49,56 p-el győzött 800 méteren, Moravcsik Angéla egyéni csúcsot ért el gerelyhajításban (55,79 m).
A Zalaszám Kupa egyébként a dr. Zumbok Ferenc emlékverseny is volt.

A Zalaszám Kupán több egerszegi atléta ért el jó eredményt.

*

Szűcs Valdó, a Zalaszám-ZAC gátfutója a Loughborough International Athletics versenyen erős ellenszélben 13,96 mp-es időeredményt ért el.