Veiland Violetta és Takács Dóra magyar bajnok (2018.06.11., 11:00)

Hét érmet nyertek az U20-23-as OB-n a Zalaszám-ZAC atlétái!

Veiland Violetta

Miskolcon bizonyítottak tehetségüket, felkészültségüket a Zalaszám-ZAC atlétái: hét (!) magyar bajnoki érmet szereztek, hol szoros versenyben, hol pedig magabiztos győzelemmel.
Az U23-as korosztályban Veiland Violának nem volt más dolga, mint odaérni Miskolcra, beállni a súlylökő körbe, s hat dobás után felállni a dobogó legmagasabb fokára. A bajnoki címet most 14,97 m-es teljesítménnyel érte el Bognár Szabolcs tanítványa. Violetta az első versenynapon beállt a diszkoszvető körbe is, ahonnan 39,91 m-re repítette a szert. Ezzel az eredménnyel pedig kiegészítő versenyszámában ezüstérmet sikerült nyernie.
Az arany- és ezüstérem után jött a bronzözön. Az amerikai tanulmányai után minap hazatért Ferenczi Melinda még nem tudott megbirkózni az időeltolódással. Ennek ellenére két megérdemelt bronzérmet is nyert. Előbb a 100 m-es síkfutásban 12,28 mp-es idővel, majd a 200 m-es döntőben 25,12 mp-es teljesítménnyel zsebelt be két bronzérmet Kámán Ferenc tanítványa.
Hári Anna az egyetemi tanulmányai mellett időt szakít arra is, hogy a klubja rendelkezésére álljon minden országos versenyen. Az igazi csapatember ifjú hölgy 100 m gáton 5. (14,85 mp), majd a „gyilkos” 400 m-es gátfutásban 64,02 mp-es teljesítménnyel bronzérmet nyert. Edzője: Kámán Ferenc
Ott Benjamin 1500 m-en négy percen belüli időeredménnyel (3;59,91 perc) értékes bronzérmet nyert. Edző: Góczán István. Aczél Norbert diszkoszvetésben 40,46 m-rel 4., Vekas Martin ugyanebben a versenyszámban 38,49 m-es dobással 6. lett.
Az U20-as korosztály fölényes magyar bajnoka lett az érettségiző és derékfájdalmakkal küzdő Takács Dóra, aki egyéni legjobbjához közeli 44,58 m-es dobással fölényesen megnyerte a diszkoszvetők versenyszámát. Bognár Szabolcs tanítványa súlylökésben is indult,  s 11,87 m-rel 4. helyezést ért el.
Baki Barna 100 m-en 11,01 mp-es idővel 4. , 200 m-en 22,57 mp-el 6. lett.
Németh Benedek 110 m gáton döntőbe került, s 15,88 mp-es teljesítménnyel értékes 6. helyezést ért el.
Szőke Anett két versenyszámban is döntős lett. Szombaton  a diszkoszt 35,23 m-re vetette, a magasságot 160 cm-en ugrotta. Ezen teljesítményekkel az 5. és a 6. helyezéseket szerezte meg.
Krasznai Anna magasugrásban ért el még döntős helyezést, 155 cm-rel 7. lett.
Kámán Ferenc, a Zalaszám ZAC vezetőedzője elmondta, hogy büszke az egyesület sportolóira, akik egyetemi tanulmányaik, az érettségi és felvételi vizsgák idején is ilyen nagyszerűen helyt álltak a magyar bajnokságon.