Takács Dóra újabb országos bajnoki címe! (2016.07.04., 10:10)

Takács Dóra ezúttal sem okozott csalódást.

Baki Barnabás két ezüstérmet, Hír Csenge meglepetés bronzérmet nyert a Miskolcon hétvégén megrendezett országos ifjúsági bajnokságon.
Remekül sikerült a Zalaszám ZAC ifjúsági atlétáinak hétvégi fellépése Miskolcon. A vadonatúj atlétikai centrumban pénteken az U20-as magyar válogatott csapatban fél tucat érmet nyertek a 18-19 éves zalaegerszegi fiatalok. Majd a szombat-vasárnapi kétnapos országos ifjúsági bajnokságon egy arany-, két ezüst- és két bronzéremmel tették fel az i-re a pontot. A 3 napos forró hétvégén a zalaegerszegi atlétikai műhely nagyszerűt alkotott.
Az első versenynapon Baki Barnabás a 100 m-es síkfutás előfutamából a legjobb idővel (11,13 mp) került a döntőbe. A nagyon tehetséges fiatalember a döntőben a nagy akarat miatt „elgörcsölte” a futást, s nem tudta megismételni a selejtezőben elért teljesítményét. Viszont bajnoki ezüstérme így is fényesen csillog! Időeredménye:11,25 mp. Kámán Ferenc edző tanítványa másnap a 200 m-es síkfutásban megismételt előző napi kiváló teljesítményét és újabb bajnoki ezüstéremmel gazdagította éremgyűjteményét. Időeredmény: 22,24 mp.

Baki Barnabás 2 ezüstéremmel gazdagította medálgyűjteményét.

- Barnabás nagyon tehetséges és nagy jövő előtt állhat, ha megkeményedik és megszerzi a megfelelő versenyrutint - nyilatkozta a verseny után edzője.
Az első versenynap meglepetés teljesítményét a hosszú betegségéből kigyógyult, de még edzéshiánnyal küzdő Hír Csenge okozta, aki nagy akarattal és remek taktikával felküzdötte magát a hőn áhított bajnoki dobogó harmadik fokára. Csenge új egyéni csúcsa 1500 m-en 4;55,10 perc. Góczán István edző örülhetett tanítványa vasárnapi 3000 m-en nyújtott új egyéni csúcsának és 5. helyezésének is.
- Ez a kislány az akarat mintaképe - nyilatkozza meghatódva az edző.
Bár a kétnapos bajnokság vége felé állt kétszer is a dobókörbe Takács Dóra, de érdemes volt kivárni a szakértő közönségnek Dórika produkcióját. Előbb súlylökésben utolsó dobásával felküzdötte magát a dobogó harmadik fokára 13,63 m-es dobással, majd a diszkoszvető körben a tőle megszokott magabiztossággal szinte minden dobásával megnyerhette volna fő versenyszámát. Takács Dóra győztes dobása: 43,03 m.

Bognár Szabolcs edző: - Hoztuk a megszokott teljesítményt. Dórika 43,03 m-es győzelmével mi is hozzátettünk valamit a Zalaszám ZAC jó híréhez.