Takács Dóra és Nagy Pálma Szuper Liga győztes

Baki Barnabás két érmet nyert

(2018.08.05.,10:55)

Takács Dóra és Nagy Pálma

Az elmúlt hét végén a Szuper Liga legjobb ifjúsági és junior atlétái az MTK Budapest atlétikai centrumát népesítették be. A Szuper Liga döntőn ismét remekeltek a Zalaszám-ZAC legjobb 16-19 éves atlétái.
Takács Dóra diszkoszvetésben negyven méter fölé dobta a szert, s végül 41,53 m-es teljesítménnyel megnyerte a döntőt. Súlylökésben 11,34 m-es eredménnyel negyedik helyen végzett Bognár Szabolcs tanítványa.
Az ifjúsági korú Nagy Pálma idén tört be igazán az élvonalba. Kámán Ferenc tanítványa magabiztosan nyerte meg a legrövidebb futószám, a 100 m-es síkfutás döntőjét. Időeredménye: 12,34 mp. Pálma 200 m-en 25,65 mp-es teljesítménnyel negyedikként ért célba.
Baki Barnabás mindkét rövidtávfutó versenyszámban érmet nyert. Előbb a 100 m-es síkfutásban 11,34 mp-es idővel bronzot, majd másnap a 200 m-es síkfutásban 22,78 mp-es teljesítménnyel ezüstöt. Baki Barnabást Kámán Ferenc edző készítette fel.
Varga Panna ugyancsak 100 m-en 13,00 mp-es idővel 6. helyezést szerzett a Zalaszám ZAC-nak.