Szűcs Valdó EB szintet futott Bécsben (2019.01.21.,11:30)

Szűcs Valdó jól kezdett.

Szűcs Valdó idei felkészülése jobban sikerült a tavalyinál. Sérülése meggyógyult, sokat edzőtáborozott itthon a Zalaszám-ZAC Angliában tanuló gátfutója. Pénteken a zalaegerszegi serdülő versenyen említette, hogy a szombati bécsi viadalt figyeljük, mert meglepetésre készül. A zalaegerszegiek üdvöskéje állta a szavát, hiszen a 60 m-es gátfutást nem csak magabiztos fölénnyel nyerte, hanem az évad első versenyén mindjárt megfutotta az Európa-bajnokságra a nevezési szintet, Szűcs Valdó teljesítménye 7,80 mp. A nevezési szint: 7,83 mp. Gratulálunk Valdónak és a felkészítő edzőnek, Kámán Ferencnek is.
Ugyancsak Bécsben remekelt a Zalaszám-ZAC ifjúsági válogatott rövidtávfutója, Dienes Dániel is, aki 60 m-en 7,12 mp-es idővel ezüstérmes lett, 200 m-en pedig 22,69 mp-el 4. Muszil Ágnes 400 m-en 61,82 mp-es teljesítménnyel 6., Ott Benjamin 51,18 mp-el 8. helyen ért célba ugyanezen a távon. Pető András 400 m-en 52,47 mp-el 7., 200 m-en 23,79 mp-es idővel 8. helyezést ért el.

*

Január 18-án a Vám és Vám Kupa Zalaegerszeg nyílt újonc és serdülő fedett pályás bajnokságán 150 13-15 éves fiatal állt rajthoz a nyugat-dunántúli régióból a Városi Sportcentrumban. A fiatalok több jó eredményt értek el versenyszámukban. Az egyesületi csapatversenyt éles küzdelemben végül a Zalaszám-ZAC nyerte. A Vám és Vám Kupát  a verseny két fővédnöke és névadó főszonzora, Mayer Miklós és Gyarmati Tamás adta át Csiszár Attilának, a zalaegerszegiek utánpótlás vezetőedzőjének.