Négy Zalaszám ZAC váltóérem (2017.09.18., 9:15)

A felnőtt 4x200 m-es váltó (Dienes Mátyás, Balogh Péter, Baki Barnabás, Köcse Richárd).

Budapesten, az Ikarus Atlétikai Centrumában került megrendezésre Magyarország 2017 évi váltófutó bajnoksága. Szinte az egész magyar atléta társadalmat megmozgató bajnokságon kiválóan szerepeltek a Zalaszám ZAC sportolói, akik minden korosztályban érmet nyertek.
A legrangosabb ezüstérmet a múlt heti CSB döntőn is remeklő Dienes Mátyás, Balogh Péter, Baki Barnabás, Köcse Richárd összetételű kvartett nyerte, most 4x200 m-en 1;28,49 perces teljesítménnyel.
Kámán Ferenc edző születésnapjára a másik ezüstérmet a junior 4x100 m-es váltó ajánlotta fel Dienes Mátyás, Baki Barnabás, Németh Benedek, Ott Benjamin összeállításban. Időeredményük: 44,16 mp.

A junior 4x100 m-es váltó (Dienes Mátyás, Baki Barnabás, Németh Benedek, Ott Benjamin).

A serdülő leány 4x800 m-es csapat is remekelt. Molnár Jázmin, Berki Barbara, Németh Boglárka, Muszil Ágnes nagyot küzdött a bajnoki bronzéremért. Teljesítményük: 10;56,23 perc.
A Zalaszám ZAC negyedik érmét az újonc kislányok nyerték 4x100 m-en. Kiss Csenge, Makovecz Virág, Koller Dorina, Kovács Anna összeállításban 53,19 mp alatt juttatták a célba a váltóbotot.
A zalaegerszegi atléták a felnőtt női 4x200 m-es váltóval értek el értékes 4. helyezést (Nagy Pálma, Hári Anna, Varga Panna, Nagy Borbála) 1;46,86 perc.
Ugyancsak 4. helyen ért célba a Tamás Réka, Boronyák Dóra, Delle Lucche Lisa, Vörös Kata kvartett 4x100 m-en. (53,01mp).

A serdülő 4x800 m-es váltó (Molnár Jázmin, Berki Barbara, Németh Boglárka, Muszil Ágnes).

Szekeres Jázmin, Nagy Pálma, Varga Panna, Varga Bernadett 5. lett a 4x100 m-es ifi váltóval (51,54mp).
A Laposa Hédi, Bajnóczi Sára, Lakat Petra, Simon Anna 4x100 m-es serdülő váltó 7. helyezést ért el. (54,61 mp).
A Zalaszám ZAC csapatait a Kámán Ferenc vezető által irányított és jól összeszokott edzői csapat készítette fel: Csiszár Attila, Góczán István, Góczánné Tóth Zsuzsa, Laczkó László és Szabó Gábor.

Az újonc 4x100 m-es váltó (Kiss Csenge, Makovecz Virág, Koller Dorina, Kovács Anna).