Nagyszerű hétvége (2017.01.30., 13:30)

Remekeltek az egerszegi atléták

Szűcs Valdó remekül kezdte az idényt.

- Alig kezdődött meg a fedettpályás versenyszezon, máris négy városba vitték el atlétáink Zalaegerszeg és a Zalaszám jó hírét. Ez a szakmai jó hírem. Viszont, ha így folytatódik, hogy egy hétvégén négy különböző helyszínre kell a versenyzési költségeket előteremteni, akkor márciusban új költségvetést kell készítenem - mondja Szakály István, a Zalaegerszegi Atlétikai Club menedzsere.
Cardiffban Szűcs Valdó remekül kezdte az idényt. A walesi nemzetközi versenyen kevésbé jól sikerült rajttal, de remek gátközi futással 7,82 mp-es egyéni csúccsal és EB-szintes teljesítménnyel győztesként szakította át a célszalagot a 60 m-es gátfutás döntőjében.
Bécsben Veiland Violetta is jól kezdte az idényt. Legjobb dobásával túljutott a 14 m-en. Végül 14,10 m-es teljesítménnyel ezüstérmet nyert súlylökésben. Ferenczi Melinda is jól kezdte az idényt. Fő versenyszámában, a 200 m-es síkfutásban 24,84 mp-es teljesítménnyel 7. lett. S ígéretéhez hűen élete első 400 m-es futamában is rajthoz állt. 57,31 mp-es teljesítménye biztató ezen a „gyilkos” távon. Ott Benjamin 1500 m-en 4;01,02 perc alatt ért célba.
Pozsonyban az Olimpiai Reménység Versenyén Baki Barnabás remek egyéni csúccsal ezüstérmet nyert a 60 m-es síkfutásban. Dienes Mátyás ugyanebben a versenyszámban 7,36 mp-es egyéni legjobbjával megnyerte a B-döntőt.
Sopronban a Sport XXI. versenysorozat regionális döntőjére autóbusznyi Zalaszám ZAC sportiskolás atlétapalánta utazott el. Számukra is jól sikerült a versenyzés, hiszen az U11-es és az U13-as csapat is aranyéremmel utazhatott haza.
U11 1. hely: Major Ágnes, Schüller Zóra, Gudics Regina, Káldi Panna, Czigány Emma, Czigány Mátyás, Hercsel Zsombor, Németh Milán.
U13: 1. hely: Király Kíra, Kósi Boglárka, Magyar Dorka, Röszler Dóra, Horváth Kevin, Kozma Ádám, Mózer Benedek, Pompor Barnabás.
Felkészítők: Bacsa Istvánné, Góczánné Tóth Zsuzsanna és Pajor László.

A Sopronban győztes atlétapalánták és edzőik.