Milyen Magyarországot hagyunk gyermekeinkre?

(2017.11.13., 10:10)

 

Balról Vigh László, Hidvéghi Balázs és dr. Pál Attila.

 

A kormány politikusainak országjárása keretében Csesztregen tartottak nemzeti konzultációs fórumot a napokban, melyen részt vett Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója, Vigh László, országgyűlési képviselő, miniszteri biztos, valamint dr. Pál Attila, a Zala Megyei Közgyűlés elnöke is.
Vigh László a sajtótájékoztatón arról beszélt: országos aláírásgyűjtés indult el, mellyel felhívják az állampolgárok figyelmét, hogy a nemzeti konzultációs kérdőíveket minél nagyobb számban küldjék vissza.
- Magyarország az egyik legbiztonságosabb hely Európában - ahogy ezt több politikus is elmondta - és szeretnénk, ha ez így is maradna - hangsúlyozta Vigh László. -Az ország jó fejlődési pályán van, szeretnénk, ha ez nem törne meg és továbbra biztonságban élhetne minden magyar állampolgár. Lenti térségét érintette a vasfüggöny, ebből fakadóan ez a terület a rendszerváltás előtt hátrányokat szenvedett, majd 1990 után eljött a szabadság ideje és innen az itt élők nem akarnak visszalépni.
Majd az országgyűlési képviselő felhívta a figyelmet, hogy november 24-ig, aki egyetért a kormány céljaival, küldje vissza a konzultációs kérdőívet, hiszen a jövőről van szó.

 

Élénk érdeklődés kísérte a fórumot.

 

Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója arról beszélt: fontosnak tartják, hogy a magyar embereket közvetlenül megkérdezzék azokról a kérdésekről, melyek az ország és Európa sorsát direkt módon befolyásolják.
- A Soros-terv alatt azt a bevándorlási elképzelést értjük, melyet Soros György és az általa kiépített és finanszírozott nemzetközi hálózat erőltet és ennek Brüsszelben is számos híve van. A brüsszeli politika napirendjén ott van a Soros-terv és olyan döntések születnek, melyek pontról pontra akarják megvalósítani a betelepítési elképzeléseket - mondta Hidvéghi Balázs. - A tét az, hogy milyen Magyarországot hagyunk a gyerekeinkre. Mi meg akarjuk őrizni Magyarországot magyarnak, ahol a magyarok döntenek a saját sorsukról, és nem külföldiek mondják meg nekik azt, milyen legyen az országuk és kikkel éljenek együtt. Magyarország nem bevándorló ország és nem is akar azzá válni. Az Európai Uniónak pedig nincsen joga, hogy minket kényszerítsen egy hibás politika következményeinek elfogadására. Ez a vita részben a nemzeti szuverenitásról szól, illetve arról is, hogy milyen Európai Uniót akarunk. Mi hiszünk az unióban, a nemzetek Európájának együttműködésében. Fontos, hogy ezekről minél több állampolgár közvetlenül kifejezze a véleményét.

z.t.