Meglepetésérem az országúti OB-n (2017.09.26., 8:45)

10 km-en is érmes lett Ott Benjamin.

Ott Benjamin, a Zalaszám ZAC válogatott középtávfutója keményen végig dolgozta a 2017. évi versenyszezont. Sőt! Túl is teljesítette az elvárásokat. Ugyanis 800 m-es síkfutóként felajánlást tett edzőjének, hogy le fogja futni az országos országúti futóbajnokságon a 10 km-es távot. Góczán István edző nem ellenkezett, hiszen a 19 éves fiatalember minden eshetőségre fel volt készítve.
Tehát Ott Benjamin a vasárnapi országos bajnokságon minden előzetes várakozást felülmúlva harmadik helyen ért célba, s szerzett meglepetés-bronzérmet a hosszútávfutók mezőnyében is. Teljesítménye is jó: 33;44 perc.  Egyébként az OB-t Szombathelyen rendezte a Magyar Atlétikai Szövetség.
Székesfehérváron került sor az év utolsó országos pályabajnokságára, ahol a Zalaszám ZAC 14 éves  üdvöskéje - Koller Dorina - a négypróba B  változatában 1925 pontos teljesítménnyel az értékes 8. helyezést érte el a serdülő összetett OB-n.