Kulcsemberek nélkül is helytállt a csapat! (2017.09.11., 14:15)

Balról: Köcse Richárd, Balogh Péter, Baki Barnabás és Dienes Mátyás.

Székesfehérvár adott otthont Magyarország Atlétikai Csapatbajnoksága döntőjének. A Zalaszám ZAC és a Szombathelyi Haladás VSE atlétáiból álló Pannónia Príma fantázia nevű csapat az értékes 9. helyezést érte el a döntőben.
Kámán Ferenc csapatkapitány a verseny előtt napról-napra egyre rosszabb híreket kapott. Az köztudott, hogy a csapat legjobb pontszerzője - Ferenczi Melinda amerikai egyetemi tanulmányai miatt - nem lehet ott a versenyen. Szűcs Valdóra ebben az esztendőben sérülés és betegség miatt nem számíthatott a ZAC. Csóti Jusztina sem a selejtezőben, sem pedig a döntőben sérülés miatt nem állt rajthoz. S ezt tetézte, hogy a szombathelyiek legjobb 400 m-es síkfutója sem tudott rajthoz állni. De sem Kámán Ferenc, sem a Zalaszám ZAC fiatal atlétái nem adták fel, hanem a betegek helyett is dupla erővel küzdöttek. Végül a csapatkapitány előzetes számításai valóra váltak és az együttes nagyon szoros küzdelemben a 9. helyezést szerezte meg. Mint ahogy a ZAC vezetőedzője nyilatkozta: „Tudom, hogy a sport világában nincs helye a mi lett volna és a ha szavaknak, de teljes csapattal még a bajnoki aranyért is versenyben lettünk volna...”
A Zalaszám ZAC versenyzői az alábbi helyezéseket érték el:
Nők: Veiland Violetta súlylökésben 2. (14,44 m), diszkoszvetésben 6. (35,39 m). Takács Dóra diszkoszvetésben 3. (43,12 m), súlylökésben 7. (11,5 3m). Hári Anna 100 m gáton 15,24 mp-el 6, a 4x100 m-es női váltó 50,62 mp 6.
Férfiak: a Dienes Mátyás, Baki Barnabás, Balogh Péter, Köcse Richárd összetételű 4x100 m-es váltó ezüstérmet nyert (42,02 mp). A 4x400 m-es négyesfogat 3. helyezett lett (3;21,18 p). A „B” váltó negyedik helyen ért célba. Köcse Richárd 100 m-en 7. (11,26mp), 200 m-en 4. 22,27 mp-es teljesítménnyel. Ott Benjamin a két középtávon 5. és 6. helyezést ért el. 800 m-en 1;54,41 perces, 1500 m-en 3;58,17 perces idővel.
A zalaegerszegi csapat felkészítői: Kámán Ferenc, Bognár Szabolcs, Góczán István.