Kettős Zalaszám ZAC siker (2017.05.09., 8:25)

A fotón az U11-es korosztály bajnokcsapata.

A Zalaerdő Kupa Sport XXI. regionális döntővel búcsúzott a zalaegerszegi rekortán borítású atlétikai pálya a szeptemberi megújulásig. Az eseményt nem a szomorúság, hanem főleg zalaegerszegi szemszögből az öröm, a 9-12 évesek boldogsága dobta fel. Összesen 21 (!), egyenként 8-8 fős csapat mérte össze tudását az érdekes versenyszámokban. A rendezők most is a helyzet magaslatán voltak. Bella Attila versenyigazgató jóleső érzéssel legeltette szemeit a nagy létszám, a ragyogó idő és a gördülékeny rendezés láttán.
- Most már megnyugodva kijelenthetem, hogy érdemes volt az eredeti időpont helyett a mai napon megrendezni a versenyt. Ez az esemény méltó volt a már sok nagy versenyt megélt Városi Atlétikai Sportcentrum búcsúztatásához. Izgalommal várjuk a szeptemberi pályaavatást! A ráadás az volt, hogy a Zalaszám ZAC Sportiskola  U11 és U13 éves csapata is győzött. Ráadásként további két bronzérem is jutott csapatainknak - mondta.
Nem csoda, hogy a verseny fődíját - a Zalaerdő Kupát - a Zalaszám ZAC nyerte.
U11 eredmények: 1. Zalaszám-ZAC Petőfi csapata (Lákovics Márk, Ács Kristóf, Somlói-Orbán Benedek, Salamon Ádám, Becze Benjamin, Kiss Dávid, Söjtöri Milán, Ruzsics Milán, edző: Hajas Éva),… 3. Zalaszám-ZAC I. csapat, edzők: Pajor László, Bacsa Istvánné, Szabó Gábor.
U13 eredmények: 1. Zalaszám-ZAC I. csapata (Röszler Dóra, Király Kíra, Tóth Gerda, Gyenese Zsófia, Ágoston Zsombor, Jakab Martin, Gaál Máté, Horváth Kevin, edzők: Pajor László, Bacsa Istvánné, Szabó Gábor, Laczkó László, Csiszár Attila, Góczánné Tóth Zsuzsanna),… 3. Zalaszám-ZAC II. csapat.