Hétvégi atlétikai sikerek (2017.03.13., 11:15)

Balázs Erik 4 érmet nyert a téli dobóbajnokságon!

Grand Canarián, a dobó Európa Kupán Veiland Violetta női súlylökésben 14,25 m-es teljesítménnyel a 11. helyen végzett.
Kecskeméten, az országos mezei futóbajnokságon Ott Benjamin kései, de óriási hajrával - mindössze 1 századmásodperccel lemaradva az aranyéremről - a nagyszerű ezüstérmet szerezte meg a juniorok 6 km-es távján! Edző: Góczán István.
Mindketten a Zalaszám ZAC versenyzői.

***

Balázs Erik két éve csatlakozott a Zalaszám ZAC szenior dobó szakágához. A Kölcsey gimnázium tanára, kollégája - Bognár Szabolcs edző - edzésterve alapján készül a 35 év felettiek versenyeire. Úgy látszik, hogy erre az esztendőre érett be a rendszeres munka, a tervszerű felkészülés. A hétvégi országos téli dobóbajnokságon négy versenyszámban is elindult a zalaegerszegiek sportolója. Előbb megnyerte a kalapácsvetést, majd a nehéz kalapáccsal történt dobások után sem talált legyőzőre. A két aranyérem bezsebelése után már felszabadultan állt a diszkoszvető körbe, majd a végén pedig gerelyhajításban is megmérettette magát. Ezen utóbbi két versenyszámban ezüstérmet nyert. Balázs Erik a két arany- és két ezüstéremmel az OB legeredményesebb versenyzője lett!