Helyzetkép Dorog után (2017.10.17., 10:10)

 

Hazai pályán kapott ki (0-2) október 8-án a ZTE a Nyíregyházától.

Fotó: Zalatáj

 

3-0-ra kikapott a ZTE FC Dorogon. Az erővonalak kirajzolódnak lassan az NB II-ben… A feljutásért folytatott küzdelemben az MTK és a Kisvárda kiemelkedik a mezőnyből.
S a ZTE? Egyelőre a tizedik helyen áll. A 20 csapatos mezőny első felének utolsó helyén.
A jelenlegi pozíció és az eddig látottak alapján feljutási reménye nincs a ZTE-nek. Ez a csapat esélytelen arra, hogy (várhatóan) az MTK mögött a második helyet megszerezze. Nem azért, mert nem akarja, hanem mert alkalmatlan rá. A játéktudás alapján.
A működési költségeket tekintve körülbelül erre képes ez a csapat. Ezt kevesen próbálják reálisan kommunikálni az indulatos hozzászólók közül a különböző portálokon.
A ZTE FC a helyén van jelenleg. Azért, mert ilyen erősségű keretet volt képes harcba küldeni a bajnokság elején.
A szakmai stábot nem szeretném minősíteni. Mert ha jobban értenék a focihoz, akár én is ülhetnék Zoran Szpisljak helyett a ZTE kispadján. (Érdekes megjegyzést tett egyébként a vezetőedző a találkozó után: „Nem volt minőség a játékunkban”.) Nem értek jobban hozzá, ezért nem is én irányítom a csapatot.
Nem is lenne hálás feladat. Először is tudnom kellene, hogy milyen csapat irányítását kellene ellátnom? Ki szemeli ki az átigazolandó játékosokat? Ki felügyeli ezt a munkát? Mennyi pénz van egyáltalán az átigazolásokra? Milyen tervet tűz ki a klub vezetése?

 

Egy héttel később Dorogon is elbukott (3-0).

Fotó: Dorog FC honlapja

 

S persze felvetik a kibicek a következő kérdést is: mit tesz az önkormányzat azért, hogy ismét NB I-es csapata legyen Zalaegerszegnek?
A város már nagyon sokat tett eddig, a megyével együtt. Az 1960-as évektől kezdve. Jó lenne, ha ezt minden kritizáló kibic tudomásul venné. (Az önkormányzat eddigi támogatására egyébként visszatérünk.)
Lehet, hogy szentségtörést követek el véleményemmel, de a város önkormányzata a 2002-es bajnoki cím utóhatását, s az ezt követő vezetés számláját is törleszti. Kell ennél több segítség ebben a gyenge színvonalú magyar labdarúgásban? Ahol az élvonal hat bajnoki mérkőzésén annyi néző van összesen, mint a Veszprém kézilabda-csapatának két Bajnokok Ligája összecsapásán.
A tarifák elszabadultak… A nemzetközi porondon főleg, igaz ott produkció is van. Ma már a 220 millió eurót is eléri egy sztárjátékos átigazolási költsége. Joggal kérhet több millió forintot havonta egy NB II-es magyar labdarúgó is. Ha megadják… Márpedig megadják!
Indokoltan? Ilyen színvonalnál nem. Valamikor az ilyen szintű játékosok örültek annak, hogy mezt kaptak egy megyei csapatnál. S még sört és szendvicset a mérkőzések után.
No, de térjünk vissza a ZTE-re! Mielőtt a jelenlegi tulajdonost bírálnám (gyakorlatilag nem is tehetem, hiszen korábban egyértelműen azt nyilatkozta lapunknak, hogy ő ennyit tud a ZTE-re fordítani, többet nem), azért lenne néhány kérdésem a kibicekhez. Miért nem akkor voltak okosak és vállalkozó kedvűek, amikor a ZTE NB II-es sorsa órákon múlott? Miért nem akkor siettek „építő” jellegű tanácsaikkal és pénzügyi segítségükkel a klub megmentése érdekében? Miért nem sikerült azóta is egy normális együttműködést létrehozni a klubbal? Ugyanez a kérdés vonatkozik természetesen a ZTE FC Zrt. vezetésére is.
Szerintem ezek a kérdések megfogalmazódnak Végh Gábor többségi tulajdonosban is. Csak még nem ismerjük a jelenlegi reakcióit. Mindenesetre hamarosan megkeressük kérdéseinkkel.

E.E.