„Elnézést, nem szégyelli ön magát?” (2016.09.23., 11:00)

Gyurcsány kínos esete

 

Gyurcsány bizonyára „nem szégyelli magát”.

 

„Angliában turnézik Gyurcsány Ferenc egykori miniszterelnök, a Demokratikus Koalíció elnöke, aki a meghirdetett program szerint ott élő magyarokkal is találkozik. Az eseményt egy londoni pubba hirdették meg, és az itthon maradtaknak a Facebookon közvetítették. Vagyis próbálták.
Az elején a megjelenteket arra kérte Gyurcsány, hogy ne vegyenek részt a jövő vasárnapi népszavazáson. Ezután valaki megkérdezte: Elnézést, nem szégyelli ön magát?
Gyurcsány folytatta volna, de a közbeszóló férfi szemére vetette, hogy el kellett jönniük Angliába, hogy megéljenek, erre utánuk megy. Ezután veszekedés tört ki Gyurcsány hívei és ellenzéke közt, a pártelnök még próbált beszélni a hangzavarban, de végül feladta, azt mondta, mindjárt folytatják.” (24.hu)

 

* * *

 

Kínos eset, ami az exminiszterelnökkel történt. Azt gondolta, hogy ezek az emberek - kivétel nélkül - azért vállaltak munkát Európa nyugati felében, mert utálják, gyűlölik Magyarországot?
Nagyobb részük biztosan nem. Egyszerűen praktikus okokból dolgoznak Angliában. Magyarán a jóval magasabb fizetésért. S hogy miért magasabb a fizetés Angliában, mint Magyarországon? Annak nagyon sok oka van. A legfontosabbakat egy józan paraszti ésszel megáldott, nyolc osztályt végzett diák is sorolni tudja:
- Anglia az évszázadok során lerabolta a világ egész területére kiterjedő gyarmatbirodalmát.
- Anglia általában független állam volt az évszázadok során.
- Anglia nem volt az I. és II. világháború vesztese.
- Anglia területét nem csonkították meg 1920-ban Trianonban.
- Anglia nem volt évtizedekig a Szovjetunió gyarmata.
- Angliában nem volt rendszerváltásnak nevezett átmenet, amely előtt, alatt és után a privatizációnak nevezett szabadrablás volt az egyik jellemzője a gazdaságnak.
- Angliában nem volt Horn-, Medgyessy-, Gyurcsány-kormány, amelyek csődközeli helyzetbe „kormányozták” Magyarországot.
A felsoroltakkal Gyurcsány Ferencnek is tisztában kell lennie. Ha nem, akkor nagy baj van a realitásérzékével. Ha igen, akkor még rosszabb a helyzet. Az ilyen politikusokat normális helyen egyetlen szóval jellemzik: hazaárulónak nevezik őket.

E.E.

 

A Demokratikus Koalíció arra kéri az embereket, hogy ne vegyenek részt a népszavazáson.