Csóti Jusztina lett Magyarország leggyorsabb hölgye!

(2016.09.05., 9:40)

Csóti Jusztina nagy bravúrt hajtott végre.

Egy hónap versenyszünet után Budapesten, közelebbről az MTK Budapest zuglói vadonatúj atlétikai centrumában gyülekezett a teljes magyar atlétikai élvonal. Az volt az apropó, hogy eldöntsék a Magyar Szuper Liga keretében a bajnoki címeket és a vele járó pénzdíjakat, melyet a Magyar Atlétikai Szövetség ajánlott fel. A döntőre az egész éves teljesítmény alapján versenyszámonként 8-8 versenyzőt hívtak meg. Erre az alkalomra a betegek és a sérültek is gyorsan meggyógyultak, s gyakorlatilag a teljes élmezőny ott volt a rajthelyeken. Örömhír, hogy a Zalaszám ZAC atlétái nyolc versenyszámban is ott lehettek a döntőben.
Óriási meglepetést okozott még a szakembereknek is Csóti Jusztina produkciója. A még csak 18 éves ifjú hölgy Csikós József edző szakmai irányításával idén is szépen javította a rövidtávfutó versenyszámokban az egyéni csúcsokat. Sőt kivívta a jogot a junior világbajnokságon való részvételre is. A hétvégi Szuper Liga döntőn pedig megkoronázta ez évi  kiváló teljesítményét. Szombaton a 100 m-es síkfutás döntőjében rajt-cél győzelmet aratott nagy nevű ellenfelei előtt. A 11,80 mp-es győztes időeredménye elismerésre méltó. Csupán 24 órája maradt, hogy örömködjön a 100 m-en elért győzelemnek, mert vasárnap a másik legrövidebb táv, a 200 m-es síkfutás döntője várt rá. Ebben a versenyszámban is nagyot alkotott Jusztina, aki óriási hajrával harcolta ki a győzelmet. A 24,40 mp-es időeredmény ellenszélben nem is rossz. De a lényeg, a kettős győzelem még a sportoló és edzője számára is meglepetés.

Szűcs Valdó ezüstérme papírforma.

Szűcs Valdó vasárnap 110 m gáton 14,27 mp-es teljesítménnyel hozta a papírformát, a Zalaszám ZAC részére az ezüstérmet, saját magának pedig az ezzel járó teljesítmény díjat.
Veiland Violetta 1 cm-rel csúszott le a dobogós helyezésről súlylökésben (13,57 m). A még csak 17 éves Takács Dóra 5. lett remek egyéni csúccsal diszkoszvetésben (43,75 m). Ferenczi Melinda 200 m-en 25,26 mp-es idővel 6., Hári Anna 100 m gáton 15,94 mp-el 7., Ott Benjamin pedig az 1500 m-es síkfutásban 4;13,19 perces teljesítménnyel hetedikként ért célba.
Szakály István a Zalaszám ZAC ügyvezetője örömködött a fiatal atléták teljesítménye láttán.
- Óriási! Magyarország leggyorsabb hölgye Csóti Jusztina lett! Bár meglepetésként ért Jusztina két aranyérme, de ahogy a Csóti-Csikós duó készült, érett ez a siker is. Nincs titok. Szakértelem, szorgalom, akarat és az elvégzett munkában vetett hit a siker titka. Ráadásul a legfiatalabb bajnok volt Jusztina a maga 18 évével. Szűcs Valdó megbízhatósága, a többi helyezettünk tehetsége és szorgalma még nagyon sok zalaegerszegi siker előszelét jelenti. Büszke vagyok lányainkra, fiainkra és edzőikre! - mondta Szakály István.

Veiland Violetta 1 cm-rel maradt le a dobogóról.