Biztos alapok - jó eredmények (2016.11.21., 10:30)

Beszélgetés Szakály Istvánnal, a Zalaszám-ZAC ügyvezető igazgatójával (2.)

 

Szakály István: - Az olimpia kivételével valamennyi fontos világversenyre delegálhattunk versenyzőt.

 

Folytatjuk beszélgetésünket Szakály Istvánnal, a Zalaszám-ZAC ügyvezető igazgatójával. Az első részben a klub hátteréről (itt olvasható) kérdeztük, ezúttal az idei eredményekről számolt be.
- Nézzük először a nemzetközi szereplést!
- Az olimpia kivételével valamennyi fontos világversenyre delegálhattunk versenyzőt. Azért az olimpia mellett ne suhanjunk el ilyen gyorsan. Szűcs Valdó 2016-ban még nem volt érett az olimpiai részvételre. Tunkel Nándor paralimpiai bronzérmes erőemelő pedig 2014. végén türelmetlenül elhagyott minket. De a Zalaszám ZAC-ot mégis képviselte egy 30 éves fiatal sportvezető. Nevezetesen Kámán Bálint, volt magyar bajnok és válogatott atlétánk, a Kámán Ferenc - Hajas Éva edzőpáros gyermeke. Bálintot nem kisebb feladattal bízta meg a MOB és a MASZ, minthogy legyen a magyar olimpiai atlétacsapat technikai vezetője. A sportolók körében nagy népszerűségnek örvendő fiatalember kitűnőre vizsgázott Rióban! A nemzetközi eredményességünket bemutató táblázatból kiderül, hogy Szűcs Valdó jó formában volt Amszterdamban a felnőtt EB-n. Csóti Jusztina a junior VB-n megközelítette egyéni legjobbját. Az ifi EB-n Takács Dóra és Baki Barnabás peches volt. A dobó Európa Kupán Veiland Violetta 9. lett, ez jó. Az ORV-n remekeltek tanítványaink. Baki Barnabás aranyérmes lett 200 m-en, de 100 m-en is érmet nyert, mint ahogy Takács Dóra diszkoszvetésben ezüstös lett. A diáksportolók mezei futó világbajnokságán Ott Benjamin tagja volt a 7. helyezett magyar csapatnak. Összesen kilenc magyar válogatottat adtunk a nemzetnek! Több, mint egy tucat világvárosba vittük el Zalaegerszeg és a Zalaszám jó hírét 3 földrészen.

 

Kámán Bálint kitűnőre vizsgázott Rióban.

 

- Milyen mérleggel zártak a hazai viadalokon?
- Feltűnően sok bajnoki címet nyertünk a felnőtt-szenior és az ifi-junior korosztályban. A serdülők egyetlen aranyérmét Muszil Ágnes hozta. Úgy látom, fejtetőre állt a papíron remekül kinéző piramis rendszerünk. Szerződéskötéskor minden szépnek tűnt, a két szakmai vezetőnk bízott a rendszerben. De 2016-ban úgy látszik, hogy az utánpótlás nevelési rendszerben dolgozó 10 (!) edző nem tudta hozni a szerződésben vállalt mennyiséget és főleg minőséget. Sok éve az volt a cél, hogy mutassuk meg magunkat az idősebb korosztályokban is. Most, idén ez a terv megvalósult. Most az öröm ideje van. Büszkék vagyunk Szűcs Valdó nemzetközi sikereire. A Zalaszám ZAC színeiben versenyez Csóti Jusztina, Magyarország leggyorsabb atlétanője, aki megnyerte a Szuper Liga és a CSB döntő két legrövidebb távját. Veiland Violetta, Hári Anna, Takács Dóra, Ott Benjamin, Ferenczi Melinda azon kívül, hogy korosztályukban a legjobbak, már a felnőtt bajnokságokon is remekeltek. A szenior csapatunk pedig egészen szenzációs. Kellenek a felnőtt példaképek! Ők azok: Góczánné Tóth Zsuzsa, Bognár Szabolcs edzőként is be tudja mutatni a fiataloknak a gyakorlatokat. Takácsné Bondor Krisztina és férje, valamint Balázs Erik pedig akaraterőből és győzni tudásból áll példaként az utánpótlásunk előtt. Nagyon sajnálom azokat, akik sérültek voltak az év egy-egy időszakában. Tanácsként annyit javaslok, hogy minden megkezdett edzés előtt hozd terhelhető állapotba az izmaid, izületeid! Kérem, hogy a kollégák ne bízzák rá a gyerekre az edzés ezen fázisát! Öröm, hogy a CSB és SZL versenyeken a szakma pénzt is tudott keresni. Köszönöm Kámán Ferenc sziszifuszi munkáját, amit a CSB siker érdekében megtett.

 

Szűcs Valdó jó formában volt a felnőtt EB-n.

 

A kölyök atlétikára és a SPORTXXI. programra fordított energiát és befektetést rövidesen számon kell kérni! Akkor van értelme, ha ez a nagyszabású program konkrét tehetséges, valódi versenyzők, atléták megjelenésében valósul meg.
Makovecz Tamás utánpótlásnevelésért felelős alelnök javaslatára idén ősszel elvetettük a magot, hogy ebből szárba szökkenjen a már évtizedes mulasztásunk, az ugró szakág alapjainak lerakása. Néhány 11-12 éves fiatallal elkezdett dolgozni Szabó Gábor kolléga ez év októberétől. Heti 1-2 alkalommal várja ugró edzéseire az erre alkalmas fiatalokat. Sajnálom, hogy Cseh Ferenc kiválasztó és nevelőedzőnk munkahelyi elfoglaltsága miatt a továbbiakban nem tudja vállalni a feladatot.

z.t.
(Folytatjuk)

 

Csóti Jusztina (365)… Jelenleg a leggyorsabb magyar női sprinter.