Az előzetes várakozásnak megfelelően (2016.08.01., 10:00)

Csóti Jusztina 2 ezüst- és 1 bronzérmet szerzett.

A Székesfehérváron megrendezett 121. (!) országos felnőtt atlétikai bajnokság első napján, július 29-én Csóti Jusztina szerezte a Zalaszám ZAC első érmét. Az egerszegi versenyző a 100 méteres síkfutásban 11.83 mp-es idővel harmadik lett. Edzője: Csikós József. A 4x100 m-es női váltóhoz fűződik a következő érem: a Csóti Jusztina, Ferenczi Melinda, Horváth Lotti, Tóth Bettina kvartett 47.92 mp-el ugyancsak harmadik lett.
Másnap még fényesebb egerszegi érem született. A 110 méteres férfi gátfutásban Szűcs Valdó a riói olimpián rajthoz álló Baji Balázs mögött 13.78 mp-es idővel ezüstérmet szerzett. Edzője: Kámán Ferenc és James Hillier.
Női súlylökésben Veiland Violetta 4. (13.95 m), Takács Dóra 8. (11.43 m) lett. Férfi 800 méteren Ott Benjamin (1:52.78) a 9. helyen végzett.
A vasárnapi zárónapon a női 200 m-en két zalaegerszegi atléta is érdekelt volt. Közülük Csóti Jusztina ezüstérmes, Ferenczi Melinda pedig 4. helyezett lett. A 3,5m/sec ellenszélben 24,85 mp, illetve 25,12 mp volt a teljesítményük. Meglepetés 4. helyezést ért el Balogh Péter ugyancsak 200 m-en, még nagyobb ellenszélben 22,04 mp-es jó eredménnyel. S még egy értékes 5. helyezés Takács Dóra jóvoltából diszkoszvetésben 40,47 m-es eredménnyel.
A két ezüst -, s két bronzéremmel, valamint a négy 4., egy 5. és 8. helyezéssel a Zalaszám ZAC atlétái teljesítették az előzetes várakozásokat.
Szakály István, klub ügyvezetője elmondta, hogy Szűcs Valdó kivételével valamennyi sportoló még csak ifjúsági és junior korú. Büszkék arra, hogy valamennyi edző és sportoló saját nevelésű. Továbbá, hogy a mostani 4. helyezettek talán a jövő év érmesei lesznek.

Szűcs Valdó második lett Baji Balázs mögött.