Aranyérmes lett a ZAC U11-es csapata (2016.10.05., 13:05)

Forest Kupa Zalaegerszegen

Az lenne az igazi eredmény, ha a versenyzők közül minél többen megmaradnának az atlétikánál.

Az utolsó napos hétvégén került megrendezésre a Nyugat-Dunántúli Régió Sport XXI. versenysorozatának idei második pályaversenye. U11 és U13 korosztályban is rekord létszámú csapat indult, 19 csapat állt rajthoz a régió összes atlétikai egyesületét képviselve.
Kámán Ferenc, a Sport XXI. Program országos koordinátora örömét fejezte ki a magas részvételi létszámot látva, de hangsúlyozta, hogy az igazi eredmény az lenne, ha az itt versenyzők közül minél többen megmaradnának az atlétika sportágban.
A regionális bajnokságon remekeltek a Zalaszám ZAC sportiskolásai. Az U11-es korosztály aranyérmet nyert, míg az U13-as korosztályban két zalaegerszegi csapat is érmet szerzett: egy ezüstöt és egy bronzot. A verseny fővédnöke - Lőrincz Tamás - boldogan adta át az általa felajánlott Forest Kupát a győzteseknek.
U13: 2. hely Zalaszám-ZAC I. (Somkereki Patrik, Vass Gergely, Sziva Milán, Ágoston Zsombor, Röszler Dóra, Makovecz Virág, Koller Dorina, Major Adrienn).
U11: 1. hely Zalaszám-ZAC-Belvárosi (Tóth Gerda, Varga Dorina, Bakonyi Lara, Honfi Flórián, Horváth Krisztián, Fábián András, Szirmai Nimród, Horváth Boldizsár).
U11: 3. hely Zalaszám-ZAC II. (Kozma Ádám, Mózer Benedek, Király Kíra, Major Ágnes, Óházy Julianna, Kósi Boglárka, Szőke Marcell, Mészáros Mirkó).
Felkészítő edzők: Szabó Gábor, Hajas Éva, Pajor László, Bacsa Ildikó, Csiszár Attila, Gószánné Tóth Zsuzsa, Laczkó László.