A világ leggyorsabb állatorvosa (2017.08.08., 12:45)

Dr. Baji Balázs példamutatása

 

Baji Balázs és a győztes Omar McLeod.

Fotó: AFP


Baji Balázs tegnap esti bronzérme kapcsán az újságírók már elkoptatták a jelzőket, nem szeretnék ismétlésekbe bocsátkozni.
A történet ismert: a 28 éves békéscsabai atléta a londoni atlétikai világbajnokságon harmadik helyen végzett a 110 méteres gátfutásban, megszerezve ezzel az első érmet sprintszámban a világbajnokságok történetében Magyarországnak.
Az atlétikával foglalkozó szakemberek nyilván elemzik majd Baji Balázs csodálatos teljesítményét, pontosan analizálják, hogy mennyi volt a láb és a fej szerepe ebben a nagyszerű futásban.
Nem állok messze laikusként az igazságtól, ha azt mondom, hogy sok múlt a fejtől. Baji Balázs ugyanis bebizonyította, hogy ebben a kíméletlenül kemény munkát követelő sportágban is össze lehet egyeztetni az edzéseket, a versenyeket a tanulással. A kiváló atléta ugyanis ez év februárjában vette át diplomáját az Állatorvosi Egyetemen, májustól pedig állatorvosként praktizál. „Mellesleg” Magyar Fair Play díjjal is rendelkezik, amit 2013-ban kapott meg. Példa lehet tehát a fiatalok számára Baji Balázs pályafutása, mentalitása.

 

Dr. Baji Balázs és felesége, Szikszai Johanna.

Fotó: Herczeg Zoltán

 

Talán még emlékeznek arra, hogy volt az FTC labdarúgó-csapatának egy tehetséges játékosa: Koch Róbertnek hívták. Azért a múlt idő, mert ma már dr. Koch Róbert a teljes neve. Állatorvos lett. Igaz, válaszút elé állították: vagy foci, vagy egyetem? Ő az egyetemet választotta. Jól döntött a magyar labdarúgás állapotát tekintve.
Dr. Baji Balázs nem állt ilyen válaszút előtt. Sem az őt körülvevő közeg nem kényszerítette döntésre, de önmaga sem bizonytalanodott el. S hogy ezt helyesen tette, arra a londoni világbajnokság sporttörténeti jelentőségű bronzérme adta meg a választ.

E.E.